Schronisko

Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ... | 8  Następna»    Artykułów na stronie

Kochani serdecznie zapraszamy na koncert charytatywny na rzecz naszych zwierzaków! Zagrają lokalne, bardzo fajne kapele, dodatkowo w szczytnym celu :) WSZYSTKO co uzbieramy trafi do naszych podopiecznych. Połączmy miłe z pożytecznym :) Prosimy o udostępnianie i zachęcamy do przybycia 25.stycznia do Nowy Andergrant :) Wkrótce więcej informacji :)
Wejście za wrzutkę do puszki lub karmę dla piesków i kotków. 
Bardzo prosimy o nieprzynoszenie kołder i koców- zwierzaki mają tego pod dostatkiem :)

10-11-2018

4.08.2018r. (sobota) o godzinie 13.00 w sali edukacyjnej w Schronisku dla Zwierząt w Olsztynie (ul. Turystyczna 2) odbędzie się szkolenie BHP (zasady obowiązujące w placówce, poruszanie się po terenie, wyjmowanie psów z kojców itd.) dla wolontariuszy schroniska. Szkolenie jest obowiązkowe dla wszystkich osób, które rozpoczęły świadczenie usług wolontarystycznych na podstawie porozumienia o wolontariat.

Jednocześnie w tym tygodniu trwa nabór do naszej ekipy :) Jeśli chciałbyś/chciałabyś rozpocząć przygodę z pomaganiem naszym podopiecznym to zapraszamy 23-27 lipca w godzinach 9.00-14.00 do odwiedzin naszej placówki i porozmawiania z koordynatorem wolontariatu. Przypominamy, że porozumienie może zostać zawarte z osobą pełnoletnią lub nieletnią, która ukończyła 16 rok życia. W przypadku osoby nieletniej pierwsza wizyta w schronisku odbywa się z rodzicem.

Wolontariat to nie tylko pomaganie psiakom, to wspaniała okazja do zdobycia wiedzy z zakresu zachowania i szkolenia zwierząt, żywienia, opieki nad nimi oraz poznaniu nowych równie pozytywnie zakręconych ludzi :)Buduje umiejętności, wrażliwość oraz empatię wobec braci mniejszych. 
Zapraszamy :)
Kontakt w sprawie wolontariatu:
Agata tel. 89 526 82 15 

25-05-2018

Szanowni Państwo,
Mając na względzie ochronę Państwa danych osobowych, które nam powierzyliście oraz fakt, iż w dniu 25 maja 2018r. wchodzą w Zycie przepisy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016r. nr 2016/679 (dot. ochrony danych osobowych osób fizycznych, tj. osób prywatnych) uprzejmie informujemy, że dostosowaliśmy zasady przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych do nowych przepisów.
Zgodnie z przepisami ww. Rozporządzenia, poza dotychczasowym prawem do wglądu do swoich danych, ich poprawiania i usuwania będą przysługiwały Państwu dodatkowe prawa wynikające z przepisów Rozporządzenia, takie jak: żądanie usunięcia swoich danych, prawo cofnięcia zgody na ich przetwarzania czy też sprzeciw wobec przetwarzania danych.
Przypominamy, że administratorem Państwa danych jest Gmina Olsztyn, Plac Jana Pawła II, 10-101 Olsztyn, Schronisko dla Zwierząt w Olsztynie, ul. Turystyczna 2, 10-369 Olsztyn, NIP 739-38-47-026
Jeżeli Państwo nie zgadzacie się na dalsze przetwarzanie przez nas Waszych danych osobowych, prosimy o informację zwrotną wysyłaną za pomocą e-maila zwrotnego
W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu drogą e-mailową

27-04-2018
 

Postępowanie dotyczące wyboru pracownika w Schronisku dla Zwierząt w Olsztynie na stanowisko – pracownik administracyjno biurowy
(zgodnie z procedurą rekrutacji pracowników w Schronisku dla zwierząt w Olsztynie)

1. Podstawą do ogłoszenia postępowania jest potrzeba zatrudnienia pracownika na zastępstwo na stanowisku pracownik administracyjno biurowy w Schronisku dla Zwierząt w Olsztynie
2. Opis stanowiska pracy -
1) nazwa stanowiska: pracownik administracyjno biurowy,
2) miejsce w strukturze:, pracownik administracyjno biurowy- bezpośrednio podlega Dyrektorowi;
3) cel istnienia oraz główne zadania: Osoba zatrudniona na stanowisku pracownika administracyjno biurowego wykonywałaby zadania z zakresu pracy kancelaryjnej oraz obsługi klienta jak również zadania wynikające z przepisów dot. ochrony danych osobowych. Zadania z zakresu pracy administracyjno biurowej polegają na: prowadzeniu rejestrów obrotu zwierząt, funkcji kasjera, praktycznego zastosowania przepisów z zakresu ochrony danych osobowych, prowadzenie rejestru wydanych klatek „samołówek”, bieżącej obsłudze interesantów w biurze schroniska oraz obsługa adresu biuro@schronisko.olsztyn.pl, przygotowaniu dokumentacji dla pracowników dyżurnych, wykonywaniu innych poleceń Dyrektora jednostki jak też przestrzeganie regulaminu pracy i procedur wynikających z przepisów BHP i PPOŻ.
3. Wymagania wobec kandydatów na stanowisko 
1) znajomości przepisów Ustawy o ochronie zwierząt i przeciwdziałaniu bezdomności, potwierdzonych umiejętności z zakresu ochrony danych osobowych ( ukończony kurs, szkolenie, kierunek studiów, certyfikat, udokumentowana praktyka), znajomości przepisów Ustawy o finansach publicznych. 
2) doświadczenie w pracy kancelaryjnej (np. praca przy obsłudze biura, klienta);
4. Ogłoszenie o naborze zostanie ogłoszone na stronie internetowej www.schronisko.olsztyn.pl oraz Urzędzie Pracy w Olsztynie.
5. Terminy składania ofert na piśmie w siedzibie Schroniska dla Zwierząt w Olsztynie:
1) 27.04.2018r. do 11.05.2018r. do godziny 12.00;
2) rozmowy kwalifikacyjne w dniach od 15.05.2018r do 16.05.2018r.- dwie osoby;
6. Postępowanie konkursowe i wybór kandydata
Po upływie terminu składania ofert tj. 11.05.2018r komisja konkursowa powołana na podstawie Zarządzenie dyrektora nr 04/2018r. w składzie: Grzegorz Gromadzki – przewodniczący, Agata Jastrzębska - członek, Agnieszka Chabrowska – członek, dokona oceny formalnej ofert oraz przedstawi Dyrektorowi oferty dopuszczone do dalszego postępowania – rozmowy kwalifikacyjnej która odbędzie się w dogodnym terminie od dnia 15.05.2018r do 16.05.2018r.
7. Z postępowania zostanie spisany protokół z opisem sposobu dokonania wyboru i uzasadnieniem dokonanego wyboru.
8. Wynik postępowania konkursowego zostanie podany do publicznej wiadomości.

31-03-2018

Uprzejmie informujemy,
że schronisko w okresie świątecznym jest czynne:

30.03.2018 (piątek) - 9.00-.15.00
31.03.2018 (sobota) - 10.00.12.00
1.04.2018 (niedziela) - nieczynne
2.04.2018 (poniedziałek) - nieczynne

Przypominamy o możliwości przekazania 1% podatku na współpracujące z nami od wielu lat stowarzyszenie Zwierzyniec Św. Franciszka.

Dzięki pomocy członków i wolontariuszy tej organizacji, jak również darczyńców, w samym roku 2018 nasze zwierzęta otrzymały ogromne wsparcie i pomoc, m. in w postaci:

- sfinansowania niezbędnego leczenia podopiecznych Schroniska dla Zwierząt w Olsztynie w kwocie ponad 19 000 zł!

- zakupu specjalistycznej karmy dla psów i kotów wymagających specjalnej diety, w szczególności Zwierząt starszych,

- zakupu i przekazania kotom wolno żyjącym z terenu Olsztyna specjalnych budek,

- wykonania drobnych prac remontowych budynku "Kotułka" jak również pomieszczenia zamieszkiwanego przez koty z koronawirusem. 

Robimy wszystko by nasze Zwierzaki czekały na wymarzony dom w  godnych warunkach, dlatego cenne jest każde wsparcie :)

To dzięki Państwa hojności możliwe jest stałe kontrolowanie stanu zdrowia naszych zwierząt, wykonywanie im specjalistycznych badań, rehabilitacji, czy suplementacji. 

 

 

 

 

 

 

 


 

16-03-2018

Zwierzyniec Św. Franciszka w roku 2018 przekazał Schronisku dla Zwierząt w Olsztynie 30 budek dla kotów wolno żyjących. 

Aby uzyskać takową budkę konieczne jest spełnienie następujących warunków:

- uzyskanie zgody od administratora terenu, na wystawienie budki, 

- wzięcie odpowiedzialności za opiekę nad "przutuliskiem" m . in stała kontrola pod kątem, sterylizacji/ kastracji kotów, dla których będą się Państwo ubiegać o budkę (w celu wykonania zabiegu prosimy o kontakt telefoniczny ze Schroniskiem), jak rownież dbanie o czystość wokół niej.

- uzupełnienie wniosku (patrz niżej).

Poniżej zamieszczamy wzór wniosku na przyznanie budki dla kotów wolo żyjących. Przypominamy, że ilość budek jest ograniczona i stawiamy je wyłącznie za zgodą administratora terenu praz w granicach Olsztyna :) 
Wniosek należy odpowiednio wypełnić i złożyć osobiście w Schronisku lub wysłać pod adres biuro@schronisko.olsztyn.pl

 

 

22-02-2018

AKTUALIZACJA!

 

ZAPISY NA BIEG ZOSTAŁY ZAKOŃCZONE. 

 


 

Kochani!

 

Już w najbliższą niedzielę – 25 lutego  Schronisko dla Zwierząt w Olsztynie serdecznie zaprasza na piąte Urodziny ,,Biegu na 6 Łap"!

Zapraszamy każdego, kto miałby ochotę spędzić niedzielne przedpołudnie w towarzystwie naszych podopiecznych.

Już od 5 lat dzięki wspaniałej pomysłodawczyni akcji – Monice Dąbrowskiej, nasze zwierzaki regularnie mają okazję radośnie wybiec ze swojego boksu i aktywnie spędzić cudowny czas u boku biegacza.

Jednak niech Was nie zmyli nazwa akcji - swoją szansę na odrobinę ruchu i miłości otrzymają także pozostali podopieczni – psiaki słabsze, starsze, a także te młodsze i malutkie, które nie dałyby rady biec. W ich przypadku przewidziana została jak zawsze oddzielna kolejka, w której ustawiać powinni się wszyscy ci, którzy preferują wolniejsze tempo – spacerowe.

Nie zapominajmy także o naszych milusińskich kotach! One także zasługują na chwilę uwagi i miłości. Zachęcamy do odwiedzenia „Kotułka”, gdzie możliwy będzie przyjemny odpoczynek po biegu czy spacerze. Kocie towarzystwo na pewno zrelaksuje każdego zmęczonego miłośnika zwierząt.  

Przez ostatnie 5 lat wyraźnie wzrosła ilość odwiedzin naszej placówki. Nie tylko podczas akcji, ale także w dni powszednie i soboty odwiedza nas spora ilość sympatyków zwierząt.

Ogromnie cieszymy się z takich zmian, gdyż bezpośrednio wpływają one na dobrostan naszych podopiecznych.

Pamiętajmy jednak:

Przekraczając bramę Schroniska dla Zwierząt naszym priorytetem jest pomoc zwierzętom!

To my jesteśmy po to, by im pomagać, nie odwrotnie.

Ważne, aby w pierwszej kolejności pamiętać o ich potrzebach i możliwościach !!!

 

Prosimy o wyrozumiałość, w przypadku kiedy ogłoszony zostanie komunikat o zaprzestaniu wydawania zwierząt. Kierujemy się ich dobrem. Wszelkie komentarze pod adresem wolontariuszy czy pracowników będą nie na miejscu i mijają się z celem akcji.

 

Ilośc psów w schronisku jest ograniczona! Nie każdy psiak ma kondycję by mógł brać udział biegu, nie każdy także ma siłę na kilka spacerów.

Pamiętajmy, że na Państwa odwiedziny czekają psy i koty ze wszystkich Schronisk! Zachęcamy do odwiedzin innych placówek, w których również mieszkają bezdomne, często zapomniane zwierzęta, dla których spacer i kontakt z człowiekiem jest największym marzeniem!

 

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach:

 http://schroniskobiesal.pl/kontakt_10.html

GODZINY OTWARCIA:

PONIEDZIAŁEK- PIĄTEK : od godź 8 do godź 16 tej

SOBOTA- NIEDZIELA : od godź 9 do godź 16-tej

 

1. WARUNKI UDZIAŁU W BIEGU:

udział w akcji wziąć może osoba:

- pełnoletnia (w przypadku osób, które nie ukończyły 18 roku życia wymagana obecność osoby dorosłej);

- która nadesłała wcześniej zgłoszenie (patrz punkt 2)

- która wpisała się na liście obecności - dostępna w dniu Biegu w biurze Schroniska.

- stosująca się do zapisów regulaminu (patrz punkt 3).

 

2. ZGŁOSZENIA:

Przyjmujemy drogą mailową: biuro@schronisko.olsztyn.pl. 

Zgłoszenia prosimy nadsyłać od 21.02 do 23.02 lutego do godziny 12:00.

(W przypadku wyczerpania miejsc ogłoszony zostanie komunikat o zamknięciu zapisów).

 

Treść zgłoszenia musi zawierać:

 

  • imię i nazwisko,
  • numer kontaktowy,
  • informację o wieku, jeśli osoba zainteresowana nie ukończyła 18 roku życia,
  • ewentualne uwagi co do doboru psa.

 

Udział w biegu biorą jedynie psy, co do których nie ma wyraźnych przeciwwskazań zdrowotnych.

 


 

Zapraszamy 24.02.2018r do naszego azylu na KOCI DZIEŃ :)

Schronisko dla Zwierząt w Olsztynie oraz Zwierzyniec Św. Franciszka zapraszają na koci dzień otwarty w którym oddamy kociastym podopiecznym we władanie dwa odnowione pomieszczenia oraz (jeśli pogoda pozwoli) dwa powiększone i bardziej komfortowe kocie wybiegi. Tego dnia będzie można również zasięgnąć języka u weterynarza oraz adoptować kociego przyjaciela bez opłaty
Zwierzyniec Św. Franciszka dzięki wsparciu darczyńców sfinansował budki dla kotów wolno żyjących, które w sobotę oficjalnie przekaże Schronisku

Zapisy na budki i wniosek do wypełnienia będzie dostępny od poniedziałku na stronach schroniska oraz w biurze przy ul.Turystycznej 2 w Olsztynie

http://www.zwierzyniecswfranciszka.pl/

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom i wolontariuszom, bez których wsparcia nie moglibyśmy w takim stopniu pomagać zwierzętom!
Ogromnie dziękujemy członkom Zwierzyńca Św. Franciszka za serce okazywane kotom w i poza schroniskiem! :)

ZAPRASZAMY W SOBOTĘ 24.02.2018r

MiAu

17-02-2018

Z okazji ŚWIATOWEGO DNIA KOTA życzymy wszystkim mruczkom - tym, które mają już kochające domki, tym, które na swój domek nadal czekają z utęsknieniem, ale także wszystkim tym, które wybrały wolność - najlepsze życzenia!

Czego można życzyć kocim milusińskim?

  • Misek pełnych pyszności, 
  • rąk, które wygłaszczą,
  • wielu zabawek,
  • człowieka, który zrozumie kocie potrzeby...

oraz wszystkiego, wszystkiego o czym kocia głowa zamarzy, a człowiek nawet o tym nawet nie pomyśli

Sto lat :)🐈🐱

 

Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ... | 8  Następna»    Artykułów na stronie